Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego, inaczej melaleuca, jest znany ze swoich silnych właściwości antyseptycznych i antybakteryjnych. To jeden z najpopularniejszych olejków roślinnych, ponieważ działa jak silny środek dezynfekujący i jest wystarczająco delikatny, aby nakładać go miejscowo w celu zwalczania infekcji i podrażnień skóry.

Główne aktywne składniki drzewa herbacianego obejmują węglowodory terpenowe, monoterpeny i seskwiterpeny. Związki te nadają drzewu herbacianemu działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.

Jest niezwykle pomocny przy cerze trądzikowej, wypryskach, wykwitach ropnych a także hamuje rozwój opryszczki, ogranicza egzemę i łuszczycę.

W badaniu przeprowadzonym w 2017 roku w Australii oceniono skuteczność żelu z olejkiem z drzewa herbacianego do mycia twarzy w porównaniu z żelem bez drzewa herbacianego w leczeniu trądziku.

Osoby używające drzewa herbacianego doświadczyły znacznie mniej zmian trądzikowych na twarzy w porównaniu z grupą kontrolną.

Wypryski, zmiany ropne, zimno, egzemę wystarczy smarować nierozcieńczonym olejkiem z drzewa herbacianego 100% przez kilka dni.

Regularne stosowanie olejku z drzewa herbacianego pomaga również pozbyć się nieprzyjemnych brodawek.

Próbowaliście już olejku z drzewa herbacianego? Jakie efekty?

Komentarze